آموزشی

مزایای سئو سایت چیست؟

مزایای-سئو-سایت-چیست؟

بسیاری از افراد برای فعالیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ و همچنین تبلیغات از طریق اینترنت  به احداث وب سایت با موضوعات مختلف اقدام می‌کنند. برای این‌ که سایت احداث شده کیفیت بالایی در جذب مخاطب داشته باشد و در بین سایت‌های برتر قرار گیرد باید سایت را از رطیق بهینه سازی سئو افزایش رتبه داد، از جمله مزایای سئو سایت این است که وب سایت شما زا جز اولین سایت ها قرار می دهد.

سئوی سایت چیست؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای سئو سایت بپردازیم و جزئیات کلی آن را، زیر ذره‌بین قرار دهیم. در دنیای امروز با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، شرایطی متفاوت به وجود آمده است. بسیاری از مردم بیشتر اوقات فراغت خود را در فضای اینترنت می‌گذرانند؛ خیلی از مردم اکثر کارهای روزانه‌ی خود نظیر خرید مواد و مایحتاج مورد نیاز خود، آموزش، مشاوره و…

را از طریق همین فضای اینترنتی انجام می‌دهند. پس می‌توان گفت که اینترنت بستری گسترده را برای انجام بسیاری از فعالیت‌ها و همچنین کسب و کارها به وجود آورده است. خیلی از افراد با احداث یک وبسایت به شکل حرفه‌ای و کاملا پیشرفته، کسب و کار خود را گسترش می‌دهند.

یکی از اقداماتی که افراد می‌توانند برای جذب مخاطبان بیشتر و پیشرفت و توسعه‌ی روز افزون سایت خود انجام دهند، سئو کردن سایت است. در واقع مزیت سئو کردن سایت بسیار زیاد بوده و به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای دیده شدن وبسایت‌ها با موضوعات مختلف شناخته می‌شود. مجموعه پرشینا وب در زمینه خدمات سئو و بهینه سازی سایت بهترین راه کار ها را ارائه می دهد.

نکاتی در رابطه با مزایای و فواید سئو سایت 

سئو کردن سایت، مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد و نمی‌توان تنها با یک مقاله مزایای بی‌شپار سئو را بازگو کرد؛ در این قسمت قصد داریم تا بعضی از مزایای سئو سازی سایت‌ها را تحت بررسی قرار دهیم.

 • از جمله مزایای سئو سایت‌ این است که با انجام این کار، میزان ترافیک سایت به حد قابل ملاحظه‌ای بالاتر خواهد رفت؛ در واقع از طریق سئو سازی، مخاطبان زیادی به سمت سایت شما جذب خواهند شد و در نتیجه ترافیک سایت به حد زیادی خواهد رسید. اگر به این موضوع شک دارید، از طریق نرم‌افزارها و برنامه‌هایی که به وسیله‌ی آن‌ها می‌توان بازدید سایت را کنترل کرد از میزان تاثیر سئو سازی سایت بر افزایش بازدید و جذب مخاطبان مطلع شوید. با سئوسازی سایت خود، می‌توان کسب و کاری را که از طریق وبسایت راه‌اندازی کرده‌ایم توسعه دهیم و میزان فروش سایت خود را افزایش دهیم.
 • از جمله دیگر مزایای سئو سایت این است که از طریق آن می‌توان اطلاعات لازم درباره‌ی مخاطبان و مشتریان را به دست آورید. با آگاهی از این داده‌ها، اطلاعات کافی درباره‌ی کلماتی که بیشترین میزان سرچ را در گوگل دارند به دست می‌آورید و آگاهی لازم را درباره‌ی چیزهایی که کاربران و مخاطبان جویای آن هستند پیدا خواهید کرد؛ در نتیجه می‌توانید آن چه که مخاطبان خواستار آن‌ها هستند را در سایت خود برای مخاطبان عرضه کنید. در واقع به دست آمدن این داده‌ها و اطلاعاتی که از طریق سئو به دست می‌آیند را، می‌توان به عنوان یک گنج به حساب آورد؛ چرا که برای توسعه‌ و بیشتر دیده شدن سایت شما، بسیار مفید و کارآمد هستند و علاوه بر آن نمی‌توان این اطلاعات را به آسانی به دست آورد.
 • از دیگر مزایای سئو سایت برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک که در قالب وبسایت راه‌اندازی شده‌اند، قرار گرفتن این وبسایت‌ها در نتایج اولیه‌ی جستجوگر گوگل است؛ از این طریق مخاطبان سایت شما به میزان بسیار بالایی می‌رسند و کسب و کار شما، مخاطبان خاص خود را پیدا خواهد کرد. در واقع وقتی که مطلبی را سرچ می‌کنیم، بعد از کلیک کردن بر روی گزینه‌ی سرچ احتمال این که به سایت‌هایی که در نتایج دوم مرورگر گوگل قرار دارند برسیم تنها 40 درصد است. پس با سئوی سایت، می‌توانید سایت خود را در بین نتایج اولیه‌ی مرورگر گوگل قرار دهید و بازدید مخاطبان از سایت خود را به حد بالایی برسانید.
 • از دیگر مفاد و مزایای سئو سایت  این است که باعث می‌شود تعداد بی‌شماری از مخاطبان را در طول روز به سایت شما جذب می‌نماید و در نتیجه باعث می‌شود تا سایت شما ارتقا بیابد؛ در واقع باید گفت که سئو کردن سایت باعث می‌شود که کلاس کاری شما بالاتر برود. مخاطبان از شما درخواست ارائه‌ی خدمات جدید و متفاوت کرده و در نتیجه کسب و کار شما ارتقا بیابد. البته با افزایش روزافزون تعداد مخاطبان، بای از سرورهایی قوی‌تر برای وبسایت خود استفاده کنید تا بتوانید تمام مخاطبان را تحت کنترل داشته و به نیاز آن‌ها پاسخ دهید.
 • از جمله مهم‌ترین مزایای سئو کردن وب‎ سایت این است که با انجام این کار، باعث می‌شوید که اعتبار برند شما افزایش یابد. همانطور که اشاره شد از طریق سئو می‌توان وبسایت خود را در نتایج اول گوگل و بین رقبای قدر قرار داد. از همین طریق میزان اعتمادی که مخاطبان و جست و جو گران به سایت شما دارند، با مواجه شدن با سایت شما در بین نتایج اولیه‌ی جستجوگر گوگل بیشتر می‌شود. بدین ترتیب کسب و کار و برندی که برای خود ساخته‌اید، مورد توجه و اعتماد مخاطبان قرار خواهد گرفت. پس با سئو کردن سایت خود، می‌توانید باعث شوید که گوگل به جایگاه شما در فضای اینترنت ارج و قرب دهد و اعتمادها به وبسایت شما بیشتر شود.
 • از جمله مهم‌ترین مزایای سئو سایت این است که میزان جذب مخاطب برای وبسایت از طریق آن و بازگشت سرمایه از این طریق، بسیار چشم‌گیرتر و بیشتر از روش‌های دیگر همچون تبلیغات و بکارگیری روش‌های کلیکی برای افزایش مخاطب است. وقتی که تبلیغی برای سایت خود از طریق افراد فعال در شبکه‌های مجازی و یا بکارگیری تبلیغات کلیکی انجام می‌دهید، میزان مخاطبانی که جذب می‌کنید ممکن است زیاد نباشند؛ با این حال با سئو سازی سایت تعداد نفراتی که جذب سایت شما شده‌اند، بسیار بیشتر از انجام چنین تبلیغاتی خواهد بود. به عبارت دیگر با سئو سازی سایت، میزان بازگشت سرمایه به میزان قابل توجهی بالا خواهد بود.
 • از جمله دیگر مزایای سئو سایت‌ این است که با انجام آن، نتایجی ماندگار در جذب مخاطب برای وبسایت شما حاصل خواهد شد. معمولا وقتی که برای سایت خود تبلیغ انجام می‌دهید، بعد از گذشت مدتی ممکن است که مخاطبانی که جذب کرده‌اید از دست بروند. همچنین وقتی که بودجه‌ای برای انجام تبلیغات نداشته باشید، مخاطبی را نیز نمی‌توانید از این طریق جذب کنید. اما با سئو کردن سایت، خود جذب مخاطبان به شکل مستمر ادامه خواهد داشت و به نوعی روندی دائمی برای جذب مخاطب بعد از سئو همراه خواهد بود. با انجام سئو و قرار گرفتن در بین رتبه‌های اولیه‌ی وبسایت‌های گوگل، مخاطبان نمی‌توانند وب سایت شما را نادیده بگیرند. باید اشاره کرد که علاوه بر سئو، باید در تولید محتوای مناسب برای وبسایت خود تلاش کنید تا مخاطبانی که جذب وبسایت شما شده‌اند، ماندگار باشند.

 

هر چه سریع‌تر برای سئو کردن سایت اقدام کنید

شاید فکر می‌کنید که سئو سایت حتما باید توسط یک فرد متخصص در این زمینه انجام شود؛ باید گفت که این تصوری اشتباه است و خود شما می‌توانید اقدامات لازم جهت سئو سایت خود را به آسانی انجام دهید و از مزایای سئو برای سایت خود، بهره‌مند شوید.

شما برای سئو کردن سایت خود، می‌توانید از مقالات و ویدیوهای آموزشی بی‌شماری که در فضای مجازی توسط کارشناسان و متخصصان این کار تهیه شده‌اند استفاده کرده و جزئیات انجام این کار را از بر شوید. البته باید گفت که انجام سئو نیازمند دانش و آگاهی زیادی است و برای این کار لازم است تلاش زیادی را بکار گیرید.

کسب درآمد از طریق سئو

از دیگر مزایای سئو سایت این است که با یادگیری آن، می‌توانید پروژه‌های سئوسازی سایت‌های مختلف و همچنین پشتیبانی سایت را بر عهده گرفته و مبلغی را در ازای این کار دریافت نمایید. امروزه بسیاری از سایت‌های بزرگ، به دنبال افرادی متخصص برای انجام کارهای سئوسازی وبسایت خود هستند.

گروه طراحی سایت و سئو سایت پرشیانا وب

گروه پرشیانا وب سابقه‌ای دیرینه در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات جهت سئو کردن و بهینه‌سازی سایت و طراحی سایت دارد. شما می‌توانید کار سئوی سایت خود را به متخصصان این سایت سپرده و با نتایجی بسیار خوب در جهت افزایش بازدید و جذب مخاطبان بیشتر برای وبسایت خود از طریق سئوی سایت توسط متخصصان پرشیانا وب، مواجه شوید. این مجموعه در زمینه آموزش طراحی سایت نیز فعالیت دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “مزایای سئو سایت چیست؟

 1. شایان تهرانی گفت:

  حدودا چقدر طول میکشه تا با سئو سایت به جایگاه نسبتا خوبی در گوگل برسه؟

  1. admin گفت:

   با توجه به کسب و کار شما و سختی رقابت در کلمات کلیدی شما این زمان متفاوت خواهد بود اما حداقل 4 تا 6 ماه زمان لازم هست برای بالا آمدن سایت در نتایج گوگل.

 2. جمشید گفت:

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون .یه سوال داشتم چطور میشه با سوشال مدیا سئو رو بهبود بخشید؟

  1. admin گفت:

   با به اشتراک گذاری مطالب سایت در شبکه های اجتماعی و ورودی پرفتن از انها به سایت

 3. صادق گفت:

  سلام
  پکیجای پشتیبانیتون چجوریه؟

  1. admin گفت:

   با سلام، در صفحه پشتیبانی سایت تمامی پکیج ها قرار داده شده، پکیج های پشتیبانی با توجه به خدمات مورد نظر شما متفاوت هستند.

 4. NG-LK گفت:

  خدمات سئوتون شامل گزارش های کوتاه مدت به کارفرما هم هست؟

  1. admin گفت:

   با سلام، بله، گزارش های ماهیانه به صورت مرتب در آخر هر ماه از فعالیت های انجام شده برای کارفرما ارسال می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *