آموزشی

معرفی انواع روش‌های ویدیو مارکتینگ

معرفی انواع روش‌های ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ یک روش بازاریابی در فضای آنلاین است که به تازگی محبوبیت بیشتری در پلتفرم‌های اجتماعی همچون اینستاگرام پیدا کرده است، در گذشته افراد به منظور ساخت یک ویدیو ملزم به داشتن مهارت و ابزارهای حرفه‌ای و تخصصی در این زمینه ‌بودند. اما در دنیای مدرن امروزی که همه چیز به لطف تکنولوژی و دسترسی آسان اینترنت برای عموم آسان شده است، دیگر هر فردی می‌تواند فقط با داشتن یک موبایل هوشمند و اینترنت، ایده‌های خود را در قالب یک ویدئو به راحتی اجرایی کند. حال ممکن است از خود بپرسید که اصلا ویدیو مارکتینگ چیست و چه اهمیتی برای ما دارد؟ با ما تا پایان این مقاله از پرشیانا وب  همراه باشید تا با شما درباره بازاریابی ویدیویی و اهمیت ویدئو مارکتینگ صحبت کنیم.

 

معرفی ویدیو مارکتینگ

معرفی ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ تقریبا از سال ۲۰۱۰ بود که میان مردم محبوب شد. البته خوب است بدانید که از سال‌های قبلتر از ۲۰۱۰ یعنی در سال‌های ۱۹۴۰ ساخت فیلم‌های تبلیغاتی به شیوه‌ای متفاوت‌تر انجام می‌شد و این صنعت برای مردم شناخته شده بود. بازاریابی ویدیویی در یکی دوسال گذشته کاربرد بیشتری میان مردم پیدا کرد و در نتیجه به محبوبیت فراوانی رسید. طبق نظرسنجی‌های انجام شده اکثر افراد تماشای ویدیو را به خواندن متن ترجیح می‌دهند.

طبق تحقیقاتی که در سال 2021 در خصوص بازاریابی ویدیویی انجام شده بود محققان دریافتند که ۸۲ درصد از ترافیک اینترنت مردم صرف مشاهده ویدیو‌های آنلاین می‌شود. این عدد هر سال در حال افزایش یافتن است و تعداد زیادی از کارشناسان و صاحب نظران این صنعت معتقدند که با افزایش تمایل مردم به استفاده از ویدیو‌های آموزشی دیگر کم کم تمایل به مطالعه محتوای متنی کاهش پیدا می‌کند.

محبوبیت بازاریابی ویدیویی را می‌توان مدیون گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند دانست. اگر بخواهیم یک تعریف شست و رفته از ویدیو مارکتینگ به شما ارائه دهیم باید بگوییم که ویدیو مارکتینگ به معنی ساخت ویدئو از محصولات یا خدمات و انتشار آن در رسانه‌های دیجیتال با هدف جذب مخاطب است. شما می‌توانید از طریق بازاریابی ویدیویی با  دارا بودن پشتیبانی سایت مشتریان خود بهتر ارتباط برقرار کنید، برند خود را به مردم معرفی کنید و در نهایت مشتریان خاص و وفادار خود را پیدا کنید.

 

مزایای ویدیو مارکتینگ

مزایا ویدیو مارکتینگ

بازاریابی از طریق ویدیو مزیت‌های مختلفی دارد که ما به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

الف.برقراری ارتباط

 یکی از مزایای ویدیو مارکتینگ این است که مخاطبان راحت‌تر با فیلم ارتباط برقرار می‌کنند و با محصولات یا خدمات شما آشنا می‌شوند.

ب. افزایش ترافیک

عموم مخاطبان زمانی که با یک ویدیو جذاب رو به رو می‌شوند آن را برای دیگران به اشتراک می‌گذارند. در نتیجه مخاطبان بسیاری آن ویدیو را تماشا کرده و این مسئله باعث افزایش ترافیک و بالا رفتن بازدید از سایت یا شبکه اجتماعی شما می‌شود.

پ. سئو

موتورهای جستجو ارزش زیادی برای ویدیوهای خوش ساخت قائل هستند. ویدیوها در سئو سایت نقش مهمی ایفا می‌کنند. دیده شدن و اشتراگ‌گذاری ویدیوها باعث بهبود رتبه‌بندی سایت شما در موتورهای جستجو می‌شود.

ج. بالا رفتن میزان فروش

شما از طریق ساخت ویدیو های جذاب و با پیروی از تمامی پارمترهای ویدیو مارکتینگ حرفه‌ای می‌توانید افراد بیشتری را به تجارتتان جذب کنید و در نتیجه فروش خود را بالا ببرید.

د. انتقال بهتر مطالب

شما از طریق ساخت یک ویدئو راحت‌تر می‌توانید مطالب را به مخاطب انتقال داده و کالا یا خدمات خود را به آنها معرفی کنید.

 

ساخت ویدیو مارکتینگ

ساخت ویدیو مارکتینگ

ممکن است از خود بپرسید که آیا برای ساخت ویدئو مارکتینگ نیاز به ابزار حرفه‌ای داریم؟ در گذشته بله لازم بود، اما امروزه دیگر همه ما صاحب موبایل‌های هوشمندی هستیم که می‌توانیم به راحتی با آن فیلم برداری کنیم. اگر توانایی کار با برنامه‌های ویرایش فیلم و عکس را داشته باشید می‌توانید خلاقیت بیشتری برای ساخت ویدئو مارکتینگ خود به خرج دهید.

 

روش ‌های ویدیو مارکتینگ

برخلاف تصور عموم مردم، هدف استفاده از ویدیو بازاریابی تنها معرفی محصول به مردم نیست. شما از طریق روش‌های مختلف و متنوعی می‌توانید از بازاریابی ویدئویی بهره ببرد. در ادامه برخی از این روشها را ذکر کرده‌ایم.

 

معرفی روش ‌های ویدیو مارکتینگ

معرفی روش ‌های ویدیو مارکتینگ

 • روش آموزشی ویدیو مارکتینگ

در این ویدیوها همانطور که از نامشان پیداست دارای محتوای آموزشی هستند و حرفه یا استفاده از یک محصول را به خوبی به شما نمایش می‌دهند. آموزش سئو در این زمینه بسیار به شما کمک خواهد کرد.

 • روش موشن گرافیگ

موشن گرافیک یا همان کارتون‌ متحرک یک نمونه از دنیای بزرگ ویدئو مارکتینگ است. این روزها دیگر استفاده از موشن گرافیگ مخاطبان زیادی را به خود جلب می‌کند. مزیت موشن گرافیگ این است که علاوه بر ارتباط موثری که می‌تواند با مخاطب برقرار کند، هزینه ساخت کمتری نسبت به ساخت سایر اشکال ویدیی دارد.

 • پخش زنده

این ویدیوها ضبط نشده و به صورت زنده پخش می‌شوند. لایوهای اینستاگرامی از همین روش هستند.

 • اخبار

هممانجور که از نامش پیداست در این ویدیوها اخبار و اطلاعات در قالب ویدیو به مردم منتقل می‌شوند. درست است که معمولا اخبار ویدیویی توسط شبکه‌های خبری ساخته می‌شوند، اما شما با صرف اندکی خلاقیت می‌توانید ازین روش به منظور افرایش یادید از سایت یا پیج خود استفاده کنید.

 

استراتژی ویدیو مارکتینگ

استراتژی ویدیو مارکتینگ

فراموش نکنید که همانند سایر روهای بازاریابی، برای استفاده از ویدیو مارکتینگ نیز شما باید ابتدا استراتژی خود را مشخص کنید. نتظور از استراتژی ویدیو مارکتینگ موارد ذکر شده در ادامه این بخش است که توصیه می‌کنیم آن را حتما بخوانید:

 • داشتن سناریو

داشتن یک داستان زیبا و جذاب بسیار مهم است. شما باید بدانید دقیقا می‌خواهید چه چیزی را به مخاطب انتقال دهید. باید بدانید که چگونه باید یک ویدیو را شروع و چگونه آن را به اتمام ب‌رسانید. بدانید که جذابیت و انسجام داستان است که باعث ایجاد رضایت در مخاطب می‌شود. تصور کنید در حال تماشا یک ویدیئو هستید و اصلا متوجه نمی‌شوید که هدف از ساخت آن ویدیو چه بوده است. در این صورت آیا دوباره از سایت یا پیج آن‌ها بازدید می‌کنید؟

 • منابع مالی

برای ساخت یک ویدیو حرفه‌ای و خوب شما نیاز به منابع مالی دارید تا بتوانید ابزار و افراد مورد نیازتان را تهیه و جذب کنید. علاوه بر مسائل مالی به زمان نیز باید توجه ویژه داشته باشید.

 • کوتاه بودن ویدیو

ترجیحا یک ویدیو کوتاه بسازید. بهتر است هر چیز اضافی را حذف کنید. اصلا هر چه کوتاه‌تر بهتر!

 • انتشار ویدیو

ویدیو خود را تا جایی که می‌توانید در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل یوتیوب، اینستاگرام و… منتشر کنید تا بیشتر دیده شود.

 

نتیجه گیری

روزانه هزاران ویدیو در شبکه‌های اجتماعی و فضای آنلاین منتشر می‌شوند.برای نمونه ویدئو مارکتینگ میتوان به ویدئو های اینستاگرام و یوتوب اشاره کرد. قطعا تا کنون اینفلونسرهای زیادی را دیده‌اید که از طریق استفاده ویدیو مارکتینگ توانسته‌اند پله‌های ترقی را به سرعت طی کنند. قطعا دیگر همه ما به اهمیت ویدیو مارکتینگ واقف هستیم و متوجه تاثیر آن در دیده شدن کار خود شده‌ایم. در این مقاله از پرشیانا وب ما سعی کردیم درباره بازاریابی آنلاین، روش ساخت ویدیو و اصول ویدیو مارکتینگ با شما صحبت کنیم. در صورت بروز هرگونه سوال در این زمینه می‌توانید از کارشنایان مجموعه دیجیتال مارکتینگ پرشیانا وب کمک بگیرید. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشند. این مجموعه در زمینه آموزش طراحی سایت با وردپرس نیز فعالیت دارد.

 

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “معرفی انواع روش‌های ویدیو مارکتینگ

 1. خسروشاهی گفت:

  سلام
  زحمت ادیت ویدئو رو خودتون می کشید و ما باید ویدئو خام رو به شما بدیم؟
  یا ما هر ویدئویی تحویل شما بدیم همون در سایت درج می شه؟

  1. admin گفت:

   با سلام، هر ویدئویی که برای ما ارسال شود همان در سایت قرار داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *