آموزشی

10 سوال مهم که هنگام استخدام مشاور سئو باید بدانید

ده سوال مهم که هنگام استخدام مشاور سئو باید بدانید

پس از اینکه سایت خود را راه‌اندازی کردید، دیگر نوبت به بکارگیری مهارت‌های یک متخصص سئو می‌رسد تا به وسیله آن بتوانید میزان ترافیک سایت خود را بالا ببرید. به منظور تحقق بخشیدن به این هدف شما باید ابتدا در خصوص سایتتان با یک مشاور سئو یا کارشناس آن مشورت کنید. توجه داشته باشید که به منظور بیشتر دیده شدن سایتتان لازم است از راهنمایی‌های یک مشاور سئو معتبر و ماهر کمک بگیرید. در اصل می‌توان اینگونه گفت که یکی از وظایف یک کارشناس سئو کار، ارائه مشاوره در زمینه سئو است.

اگر بخواهیم وظیفه یک کارشناس بهینه سازی سایت را در یک جمله خلاصه کنیم باید اینطور بگوییم که سئوکار، کارشناس بهینه‌سازی سایت است. کارشناس سئو، باید دارای مهارت‌های خاصی در زمینه بهینه‌سازی و ارتقا رتبه‌بندی سایت داشته باشد. مجموعه دیجیتال مارکتینگ پرشیانا وب با سابقه‌ای درخشان در زمینه ارائه خدمات مشاور سئو، طراحی سایت، تولید محتوا و پشتیبانی وب سایت می‌توانند در راستای تحقق بخشیدن به بیشتر دیده شدن سایتتان شما را یاری کنند.

 به همین دلیل برای استخدام متخصص سئو حتما مهارت‌ های مشاور سئو را در نظر بگیرید. برای کسب اطمینان از توانایی کارشناس سئو کار، ما برایتان ده سوال تهیه کردیم که بهتر است قبل از استخدام از مشاور سئو بپرسید.

 

سوالات مهم جهت استخدام کارشناس سئو

 

سوالات مهم جهت استخدام کارشناس سئو

اگر شما نتوانید با مشاور یا کارشناس سئویی که قصد استخدام او را دارید ارتباط موثر برقرار کنید، قطعا در آینده برای انجام سایر امور با او دچار مشکل خواهید شد. برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی در آینده، ده سوالی که در زیر آمده را حتما به طور مستقیم از سئوکار موردنظر خود بپرسید.

1 چه آموزش‌هایی در زمینه سئو دیده اید؟

قبل از هر چیز از او بخواهید درباره آموزش‌هایی که دیده است اطلاعاتی به شما ارائه دهد. برخی از کارشناسان سئو، کار را از طریق تجربه و مطالعه یا با شرکت در دوره‌های کوتاه مدت مثل کنفرانس‌ها آموخته‌اند. اما برخی هستند که به طور حرفه‌ای و پله پله در این زمینه آموزش دیده‌اند. پس حتما از آن‌ها درباره اینکه تا کنون به چه دوره‌هایی رفته‌اند و آیا آموزش سئو دیده و در آن دوره‌ها چه چیزهایی را یاد گرفته‌اند بپرسید.

 

2 سابقه کار شما چقدر است؟

حتما از او بپرسید که آیا تجربه‌ای در این زمینه دارند یا خیر؟ تجربه در سئو بسیار مهم است؛ زیرا کارشناس سئو کار، بسیاری از مسائل و مشکلات احتمالی را در حین کار متوجه می‌شوند.

 

3 شرح یکی از تجربیات در زمینه‌ی سئو

از او بخواهید یکی از تجربه‌های کاری خود را در زمینه سئو برای شما بازگو کند و شرح دهد که از چه روش‌هایی برای بهتر شدن وضعیت سایت بهره گرفته است.

 

4 چگونه ترافیک سایت را بالا می‌برید؟

 

چگونه ترافیک سایت را بالا می‌برید؟

 

هنگام مصاحبه برای استخدام کارشناس سئو، از نوع انتخاب استراتژی‌هایش به عنوان یک مشاور بهینه‌ سازی وب سایت بپرسید. مهم است که شما و او بدانید که چه استراتژی باعث افزایش ترافیک سایت شما می‌شوند.و در این زمینه باهم توافق داشته باشید.

 

5 آیا به من برای سئو تضمین می‌دهید؟

یک کارشناس شرکت سئو یا سئوکار، هرگز نمی‌تواند و نباید به شما درباره رتبه‌بندی سایت‌تان در موتورهای جستجو تضمین کند. قطعا مهارت های مشاور سئو در این زمینه خیلی می‌تواند به بیشتر دیده شدن سایتتان کمک کند، ولی هیچگاه گول وعده‌های دروغین را نخورید. پرشیانا وب با داشتن بهترین کارشناسان بهینه سازی سایت می‌تواند به درستی شما را در این راه یاری کند.

 

6 هزینه‌ سئو چقدر است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که حتما باید به هنگام استخدام سئوکار از او بپرسید، در خصوص هزینه‌هایی است که شما قرار است به طور کلی پرداخت کنید. شما باید با مشاور شرکت سئو درباره نحوه انجام کار و پرداخت دستمزد صحبت‌های لازم را انجام دهید. برخی از کارشناسان سئو بطور ساعتی و برخی دیگر بصورت ماهانه یا پروژه‌ای کار سئو سایت شما را انجام می‌دهند. البته در صورتِ استخدام سئو کار مبتدی می‌توانید با او درباره پرداخت هزینه‌ها بر اساس عملکرد، هماهنگ شوید. به این صورت که هزینه‌ها را زمانی پرداخت می‌کنید که سایت شما پیشرفت کرده باشد.

 

7 آیا با تغییرات الگوریتم‌های گوگل آشنایی دارید؟

گوگل هر سال، چندین هزار بار، الگوریتم‌های خود را تغییر می‌دهد. تعدادی از این تغییرات بسیار مهم و تاثیرگذار هستند. به همین علت حتما از كارشناس سئو بپرسید که از آخرین تغییرات الگوریتم‌های گوگل چه اطلاعاتی دارد؟

 

8 لینک‌سازی سایت من به چه نحوی انجام می‌شود؟

اگر قصد استخدام یک مشاور سئو معتبر برای انجام سئو سایت‌تان دارید باید حتما بدانید که شرکت سئو مورد نظر شما چه راهکاری برای لینک‌سازی سایت‌تان مد نظر دارد. آیا می‌خواهد لینک‌هایی با کیفیت از راه تولید محتوای جذاب و خوب ایجاد کند یا اینکه قصد دارد لینک‌ها را خریداری کند؟ یا قصد استفاده از لینک‌های اسپم را دارد؟ همه‌ی این سوالات بسیار مهم هستند؛ زیرا که کیفیت لینک‌های شما اهمیت بسیار بالایی در کیفیت سئوی سایت شما دارند.

 

9 استراتژی نامگذاری و ایجاد URL‌ها چگونه است؟

 

استراتژی نامگذاری و ایجاد URL‌ها چگونه است

نامگذاری و ایجاد URL‌ها نقش مهمی در پیشرفت سایت شما دارند. در اصل  URL‌ها باید کوتاه، عامه‌پسند و مفهومی باشند تا به راحتی توسط موتورهای جستجو یافته شوند.

 

10 آیا شناختی در رابطه با روش‌های سئو کلاه سفید و کلاه سیاه و بالا بردن سایت به صورت اصولی دارید؟

سئو کلاه سفید، شامل بهترین و بی‌ضرر‌ترین روش‌ها برای سئو سایت می‌باشد و در طولانی مدت بهترین نتیجه را به شما می‌دهد. در حالی که سئو کلاه سیاه به روش‌هایی گفته می‌شود که در ابتدا به شما کمک می‌کند تا سایتتان به رتبه خوبی رسیده و بازدید خوبی داشته باشد، اما بعد از مدتی گوگل سایت شما را حذف می‌کند؛ زیرا روش‌های سئو کلاه سیاه کاملا غیرقانونی هستند و نقطه مقابل الگوریتم و قوانین گوگل می‌باشند. شما باید مطمئن شوید که مشاور سئو مورد نطرتان به هیچ عنوان از روش‌های کلاه سیاه استفاده نکند.

به همین خاطر شما حتما باید در زمان مصاحبه و استخدام سئو کار ماهر یا مشاور بهینه ‌سازی وب سایت، از او در این رابطه پرسید تا متوجه شوید که او به این موارد آگاه است یا خیر. مجموعه دیجیتال مارکتینگ پرشیانا وب با تسلط کامل بر تمامی مفاهیم سئو کلاه سفید، سیاه و خاکستری می‌توانند اصولی شما را در این راه یاری کنند.

 

نتیجه گیری

در این مقاله درباره استخدام مشاور شرکت سئو و ده سوال مهمی که حتما هنگام استخدام کارشناس سئو باید از او بپرسید پرداختیم. همه‌ی موارد بالا، توانایی‌هایی هستند که یک مشاور شرکت سئو باید آن‌ها را دارا باشد تا یک مشاور سئو معتبر تلقی گردد.

تمامی موارد موربوط به راه اندازی یک کسب و کار از طراحی وب سایت تا سئو و افزایش ترافیک و ورودی سایت به شما توسط مجموعه پرشیانا وب آموزش داده می شد. همچنین آموزش خصوصی وردپرس نیز انجام می دهند.

از اینکه تا پایان مطلب، با ما همراه بودید از شما ممنون هستیم. امیدواریم از مطالبی که گفته شد لذت برده و این مقاله برای شما مفید و موثر بوده باشد و بتواند به همه عزیزانی که قصد استخدام بهینه ساز سایت، برای بهبود شرایط سایت‌شان و در نتیجه رونق کسب و کارشان را دارند، کمک شایانی کند.

5/5 - (1 امتیاز)

1 نظر در “10 سوال مهم که هنگام استخدام مشاور سئو باید بدانید

  1. خلیلی گفت:

    اطلاعات خیلی خوبی بود ممنون بابت انتشارشون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *