آموزشی

چرا باید برای سئو یک سایت هزینه کرد

چرا باید برای سئو یک سایت هزینه کرد

اگر در حال مطالعه این مطلب هستید پس حتما در مورد موضوعاتی مثل سئو، تولید محتوا و طراحی سایت آشناییت کلی دارید. ممکن است تا کنون متوجه شده باشید که هزینه سئو برای پیشرفت یک سایت به عوامل متعددی ارتباط دارد. از آنجایی که توضیحات ارائه شده در سطح اینترنت در خصوص هزینه سئو و تعرفه سئو سایت به شدت محدود و نا کافی است.

در ادامه این مقاله سعی می‌کنیم اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیارتان قرار دهیم. در ادامه می‌خواهیم به شما بگوییم که چه عواملی در هزینه برای سئو در یک سایت موثر است و اصلا چرا باید برای سئو یک سایت هزینه کرد؟

سئو راهی بالا بردن میزان بازدید از سایت است. هر فرد یا شرکتی می‌تواند از طریق سئو، کسب و کار خود را به سایرین معرفی کرده و در نتیجه به فروش بیشتر و بهتری برساند. در دنیای امروز که بیزنس آنلاین یک مزیت بزرگ و البته یک نیاز اساسی محسوب می‌شود، اهمیت سئو بیش از هر زمان دیگری مشخص شده و به همین علت صاحبان مشاغل برای معرفی خود تمایل به داشتن سایت دارند. نیاز به سئو باعث شده که شرکت‌های بسیاری در این زمینه فعالیت کنند.

تعدد شرکت‌ها و تنوع خدمات، سبب شده تا که تصمیم‌گیری در این خصوص برای مردم سختتر شود. گذر از تمامی این سختی‌ها در نهایت می‌تواند نتیجه فوق العاده ای برای شما در بر داشته باشد. اگر می‌خواهید بدانید که چرا باید برای سئو یک سایت هزینه کنید تا انتها با ما همراه باشید.

بررسی مزایای سئو سایت

بررسی مزایای سئو سایت

برای اینکه بهتر درک کنید که چرا پس از راه اندازی یک سایت باید برای سئو آن هزینه کنید، بهتر است ابتدا از مزایای انجام اینکار آگاه شوید:

 • افزایش ترافیک سایت

همانطور که گفته شد، سئو باعث افزایش بازدید از سایت خواهد شد. با رعایت قواعد سئو، موتور‌های جستجو مثل گوگل می‌توانند سایت شما را به راحتی شناسایی و پیدا کنند. قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل یک مزیت بزرگ و مهم است که باعث می‌شود مخاطبان به راحتی به سمت سایت شما هدایت شوند.

 • تبدیل مخاطبان به خریدار

افراد نیاز‌ها و پرسش‌های خود در زمینه‌های مختلف را در موتور‌های جستجو بخصوص گوگل جستجو می‌کنند. به همین دلیل احتمال خرید توسط مخاطبانی که از طریق سرچ در موتور‌های جستجو به سایت شما وارد می‌شوند بسیار زیاد است.

 • رایگان بودن

اگر شما قواعد سئو را بلد باشید، می‌توانید بدون پرداخت هزینه، سایت خود را بالا برده و کار خود را به دیگران معرفی کنید. در صورتی که سئو را نمی‌شناسید و در این زمینه آموزش ندیده‌اید می‌توانید با توجه به نیازتان، شرکتی را برای انجام این کار انتخاب کنید که در این حالت هم شما هزینه‌های بسیار کمتری نسبت به تبلیغات پرداخت خواهید کرد. شرکتهای دیجیتال مارکتینگ زیادی هستند که می‌توانند به شما خدمات سئو ارائه دهند اما مجموعه دیجیتال مارکتینگ پرشیانا وب می‌تواند این خدمات را با بهترین هزینه و کیفیت به شما ارائه دهد.

 • افزایش سرعت سایت

با بهینه‌سازی سایت از طریق سئو می‌توانید سرعت سایت خود را افزایش داده و رضایت بازدیدکنندگان را جلب کنید.

 • اعتبار بخشیدن به سایت

همه مردم در سراسر جهان از گوگل استفاده می‌کنند. گوگل قواعد و قوانینی دارد که رعایت آنان باعث می‌شود که سایت شما جز چند سایت اول در کلمات اختصاصی خود باشد. همین موضوع باعث می‌شود که اول بودن در گوگل به سایت شما اعتبار فراوانی ببخشد و در نهایت سبب فروش بیشتر شود.

 • قابلیت اندازه‌گیری

یکی از مزایای سئو سایت قابلیت اندازه‌گیری ترافیک ارگانیک و میزان پیشرفت رتبه‌بندی در موتور‌های جستجو می‌باشد.

 

هزینه سئو چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه سئو چگونه محاسبه می‌شود

هزینه‌ی سئو برای یک سایت بستگی به بیزینس و نوع انتخاب‌های شما دارد. هر شرکتی که در زمینه سئو فعالیت می‌کند، خدمات متنوع خود را با قیمت‌های مختلفی به مردم ارائه می‌دهد. زمانی که سایت شما در صدر صفحات گوگل قرار می‌گیرد، متوجه خواهید شد که تمامی هزینه‌هایی که تاکنون در این راستا خرج کرده‌اید به جیب شما برخواهد گشت. از این رو مهم است که یک شرکت دیجیتال مارکتینگ معتبر مانند، پرشیانا وب را انتخاب کنید.

بطور کلی تعرفه سئو سایت بسته به اینکه چه خدماتی قرار است به شما ارائه ‌شود می‌تواند بسیار متفاوت باشد. خدماتی که از طریق شرکت‌ها ارائه می‌شوند از سئو پایه تا تخصصی متغیر است. تنوع خدمات ارائه شده از شرکت‌های مختلف در بازار، هر مخاطبی را گیج کرده و تصمیم‌گیری را برای آن فرد مشکل می‌کند. در هر حال به لحاظ منطقی نمی‌توان قیمت و تعرفه سئو را به طور دقیق در این مقاله عنوان کرد اما می‌توان هزینه‌های آن را به طور کلی تخمین زد. قبل از هر چیز باید بدانید که کدام مدل سئو برای آنچه مد نظر شماست مناسب است.

 

عوامل تاثیرگذار بر تعرفه سئو را بهتر بشناسید

عوامل تاثیرگذار بر تعرفه سئو

 • ۱. تعداد کلمات کلیدی
 • ۲. میزان رقابت بین کلمات کلیدی
 • ۳. شرایط فعلی سایت
 • ۴. عمر سایت
 • ۵. تعداد محتوای تخصصی ایجاد شده و تاثیر آن در قیمت سئو تخصصی
 • ۶. پشتیبانی سایت
 • ۷. جایگاه سایت پس از انجام مراحل سئو

شما می‌توانید دریافت خدمات سئو را ساعتی و ماهانه  خود انتخاب کنید. ما در اینجا هر کدام از این مدل‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 

الف. مشاوره ساعتی

یکی از مدل‌هایی که می‌توانید به کمک آن هزینه سئو را تخمین بزنید سئو ساعتی است. در این مدلاز سئو ، سئوکار به محل کارتان آمده و در مدت ساعات توافق شده بر روی سایت شما فعالیت می‌کند. مزیت انتخاب این مدل این است که شما می‌توانید میزان هزینه را برآورد کرده و آن را به خوبی مدیریت کنید.

ب. ماهیانه

این روش معمولا برای پروژه‌های طولانی مدت بالای ۶ ماه کاربرد دارد. در این حالت شما یک شرکت معتبر یا فرد متخصص را برای انجام سئو به کار می‌گیرید و دیگر خودتان دخالتی در انجام کار ندارید. البته در صورت ناراضایتی باید تا زمان اتمام قرارداد صبر کنید.

پ. پروژه‌ای

پرکاربرد‌ترین روش تخمین تعرفه سئو از طرف شرکت‌ها بصورت پروژه‌ای است. در این روش از ابتدای کار، هزینه‌ها و زمان مورد نیاز کاملا مشخص است. دقت کنید که در صورت نداشتن اطلاعات کافی، هزینه‌های زیادی پرداخت نکنید. با استفاده از همین موارد ساده می‌توانید متناسب با میزان بودجه خود اقدام به استخدام یک سئوکار کنید.

 

نتیجه گیری

رشد تکنولوژی در دنیای امروزی باعث شده است تا همه ما بتوانیم از راه‌های سریع، خدمات و کالا‌های مورد نیازمان را خریداری کنیم. محبوبیت روز افزون تکنولوژی و خرید آنلاین، صاحبان مشاغل را به این باور رسانده که برای سود بیشتر باید کسب و کار آنلاین داشته و برای پیشرفت آن و جلو زدن از رقبا تلاش کنند. سئو یکی از راه‌های دیده شدن در بین رقباست. مجموعه پرشیاناوب در زمینه آموزش سئو نیز فعالیت دارد.

ما در این مقاله سعی کردیم که شما را با مزایای سئو آشنا و سازیم و اطلاعات مفیدی در زمینه تخمین هزینه سئو در اختیارتان قرار دهیم تا کمکی به رونق کسب و کار شما کرده باشیم. پرشیاناوب متخصص در سئو سایت ، آماده ارائه خدمات به شماست.برای اطلاع از قیمت سئو سایت با ما تماس بگیرید. این مجموعه در زمینه آموزش طراحی سایت با وردپرس نیز فعالیت دارد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “چرا باید برای سئو یک سایت هزینه کرد

 1. بسطامی گفت:

  با این اوصاف سئو برای یک سایت یک باید هست، درسته؟
  طراحی تنها کمکی به کسب و کار نمی کند

  1. admin گفت:

   بله دقیقا، بدون سئو شانسی برای دیده شدن ندارد یک سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *